Jméno:
Heslo:
Položek: 1-10 z celkem: 181   začátekzačátekna poslední stranu  

5.C 2018/2019

Cizinci a sociální sítě - průzkum

Cizinci a sociální sítě - průzkumDalší kolo komunikace s cizinci. Ve škole jsme si připravili otázky a s nimi pak vyrazili na "lov" cizinců na Hradčanské náměstí. Bylo nádherně a děti byly skvělé. Ti, kteří byli poprvé, se trochu styděli, ale nakonec si všichni vyzkoušeli několik rozhovorů. Rekordmani devět. Někteří dokonce museli  reagovat i na otázky dotazovaných, kteří si s nimi chtěli taky popovídat. Mně se úplně nepovedlo stíhat dětem pomáhat a natáčet zároveň, takže vzniklo několik nečekaných videí, ale třeba se pobavíte a hlavně uslyšíte, jak se děti snaží.

Zoo - enrichment zvířat

Zoo - enrichment zvířatDostali jsme pozvání do zoologické za korunu. Podmínkou ale bylo, že vyrobíme něco, co zvířata zabaví. Vyšla na nás výroba "kořisti" pro šelmy. Ze starých krabic jsme vyráběli atrapy lovné zvěře. Ošetřovatelé pak dají do krabic  nějaké maso.... a vloží toto překvapení zvířatům do výběhu. Pro některé děti  byla ale zábavná jen první polovina - otrhávání krabic na "syrový" papír bez barev a lepidel. Samotné tvoření se chvílemi měnilo ve frustraci :-) S mojí pomocí jsme to ale nakonec vypotili!

Návštěva

NávštěvaCentra na téma předsudky jsme uzavřeli povídáním na téma DMO a předsudky, které díky této nemoci zažívá Kateřina Maxová. Ona sama následky DMO trpí, ale i tak pomáhá podobně postiženým.
Díky její ochotě se nám povedlo domluvit uspořádání parylympiády v květnu.

Centra - předsudky

Centra - předsudkySpolu se studentkami z Pedagogické fakulty jsme si užili neobvyklá centra. Zpracovávali jsme toto téma velmi aktivně. Věda a objevy - obsahovala sociální experiment ( v tramvaji jsme sledovali reakce lidí, když přistoupila jedna ze studentek oblečená v turbanu a plášti, dělali jsme výzkum na ulici a naučili se počítat průměr, malovali jsme ústy a povídali si s Kateřinou Maxovou, která je po DMO a řídí společnost, která pomáhá podobně hendikepovaným......
Ale hlavně jsme si všichni museli ty svoje předsudky přiznat.


Stávka za klima

Stávka za klimaMěli jsme celodenní projekt na téma plasty. Už víme jak vznikají, jaké jsou jejich výhody i nevýhody a jak škodí planetě naše neuvážené zacházení s nimi.

1.světová válka - poovídání s historikem

1.světová válka - poovídání s historikemVšechny pětky v jedné třídě, ale výsledek skvělý. Bavilo to i paní učitelky.


Když vesmír, tak i v Praze

Když vesmír, tak i v PrazePovídání o pokusech a možnostech lidstva vypravit se na Mars.
Vesmír - Techmánia Plzeň

Vesmír - Techmánia PlzeňVlakem do Plzně a prohlídka nejen vesmírné expozice.


Páťák při prvňákovi stojí

Páťák při prvňákovi stojíA rád!!! Všechny děti nadšeně pomáhaly svým mladším spolužákům vyplnit Mapu školy.Vaříme zmrzlinu

Vaříme zmrzlinuVyužili jsme sněhu a relatině mrazivého počasí, abychom vyzkoušeli fyziku v terénu. Od tohoto dne by si mohi alespoň někteří pamatovat, co se děje s teplotou tání sněhu, když se posolí.
Položek: 1-10 z celkem: 181   začátekzačátekna poslední stranu  

NÁSTĚNKA

KOMU ŘÍCT O ŠIKANĚ, ABYCH NEŽALOVAL?

Internetová schránka důvěry.

GDPR - INF. MEMORANDUM

Zásady zpracování osobních údajů, kterými se škola řídí.

HLEDÁME NOVÉ ZAMĚSTNANCE NA VOLNÉ PRACOVNÍ POZICE

škola nabízí pracovní příležitosti pro pedagogy, asistenty a volnou pozici správce hřiště

YOUTUBE KANÁL

Videa ze školních akcí a krátké filmy vytvořené v rámci výuky  i zájmových kroužků můžete nově sledovat na školním kanálů na Youtube.

MÁME FACEBOOK

Dění ve škole sledujte i na Facebooku.

UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVY

V zájmu zvýšení bezpečnosti žáků ve školní budově je nutno návštěvu předem ohlásit (mailem, telefonicky).
Návštěvy, prosím, hlaste tomu, s kým se potřebujete setkat.
Neohlášené návštěvy nebudou vpuštěny do budovy.
Děkujeme za pochopení.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Vážení rodiče, nabízíme Vám manuál pro snadnou orientaci v novém prostředí elektronické žákovské knížky, kterou zavádíme od 4. do 9. tříd.

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy