Jméno:
Heslo:

Školní psycholog

Mgr. et Bc. Lenka Němcová

Kontakt: 235 090 756, uvnitř školy linka 56 
Email: l.nemcova@zspetriny.cz

Pracovní doba : středy a čtvrtky od 8:00  do 16:30 (po domluvě do 18 :00)


Ahoj kluci a děvčata !

            Jmenuji se Lenka Nemcová, většinou už mě možná znáte - pracuji u nás na škole jako školní psycholožka a jsem tady pro Vás!  Pošťouchnutím pro setkání se mnou může být vlastně skoro cokoliv – to, co vnímáte jako problém, se kterým byste se chtěly někomu svěřit a nebo se jen o něm poradit, popovídat si o tom, co dělat, aby Váš "problém" zmizel, zmenšil a zmírnil se nebo hledat společně jeho řešení, abyste se cítili lépe! 

Jen tak pro příklad to mohou být :

·         problémy ve vztazích ve třídě, doma, s kamarády mimo školu, s dospělými autoritami a dalšími Vašimi okolními lidmi

·         problémy s  Vaším chováním, neschopnost jej ovládat a mírnit, snaha svému chování a svým myšlenkám porozumět

·         pocity smutku a beznaděje, dlouhodobě pociťovaný tlak (stres), který se může usadit i kdekoliv v těle

·         častá nemocnost a únava, doplňující psychickou nepohodu

·         poradenství, kam dále mířit ve svém budoucím životě (co Vás bude dobře rozvíjet pro osobní i profesní život)

·         jak se zbavit trémy a napětí při vystupování na veřejnosti

·         náhlé zhoršení ve školním prospěchu, které může být spojeno s dalšími nepříjemnými událostmi ve Vašem životě

 

Vážení rodiče !

Zdravím Vás také srdečně a ráda bych Vám trochu přiblížila, co vše Vás může přivést na jednorázovou poradu či pravidelné setkávání se mnou. Vaše nebo Vaším dítětem pociťované trable se mohou projevovat u Vašeho školáka v mnoha oblastech, opět jen tak pro ilustraci tomůže být :

 

·         V oblasti školní práce, výkonu a celkově u pozorovatelných obtíží ve výuce a přípravě na výuku

·         V oblasti vztahů s dospělými nebo s vrstevníky, plošně v sociální oblasti, což se většinou projeví na úrovni CHOVÁNÍ ve škole nebo doma

·         V oblasti hledání vlastního místa v okolním světě, které zejména v době dospívání může být velmi bolestivé  a nebezpečné i pro jeho zdraví,  a mohou se objevovat experimenty s "dospěláckými životními postoji"

·         Náhlá změna chování, postojů, naladění – časato v souvislosti se silným životním zážitkem, obtížných životním obdobím apod.

 

            Jsem tu pro všechny – ale je nutno napsat, že my dospělí se budeme přednostně setkávat zejména kvůli Vašim dětem. Společně budeme hledat nejvhodnější nápravu a řešení toho, co se nedaří, co funguje málo nebo skoro vůbec, a to nejen v souvislosti se školní výukou, ale také s napojením na školní vztahy a nejčastěji k tomu využijeme možnosti spolupráce rodiny a školy.

 

            S dětmi pracuji (individuálně i skupinově) pouze po ústní a písemné dohodě se zákonným zástupcem, výjimečně se může dítě na mě nakontaktovat samo, či přes své pedagogy, cítí-li se zásadně ohroženo např. v souvislosti s vyhrocenou rodinnou situací, ohrožením ze strany vrstevníků apod. Takovému zásahu se říká krizová intervence a ta bude ve školním prostředí doufám zcela ojedinělá. Jejím výsledkem nakonec stejně často bývá napojení dítěte na pečující osobu a zapojení blízkého dospělého do obtížné situace dítěte. Vždy však s přihlédnutím k pocitům ohrožené osoby.

 

Vzhledem k tomu, že není složité se ke mně kdykoliv objednat telefonicky (235090756) v mé pracovní době, nebo přes třídního učitele, nejlépe však přes školní mail : l.nemcova@zspetriny.cz, můžeme se vidět již velmi brzy, pokud jste vyhodnotili, že mou pomoc potřebujete zrovna Vy.

 
NÁSTĚNKA

KOMU ŘÍCT O ŠIKANĚ, ABYCH NEŽALOVAL?

Internetová schránka důvěry.

GDPR - INF. MEMORANDUM

Zásady zpracování osobních údajů, kterými se škola řídí.

HLEDÁME NOVÉ ZAMĚSTNANCE NA VOLNÉ PRACOVNÍ POZICE

škola nabízí pracovní příležitosti pro pedagogy, asistenty a volnou pozici správce hřiště

YOUTUBE KANÁL

Videa ze školních akcí a krátké filmy vytvořené v rámci výuky  i zájmových kroužků můžete nově sledovat na školním kanálů na Youtube.

MÁME FACEBOOK

Dění ve škole sledujte i na Facebooku.

UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVY

V zájmu zvýšení bezpečnosti žáků ve školní budově je nutno návštěvu předem ohlásit (mailem, telefonicky).
Návštěvy, prosím, hlaste tomu, s kým se potřebujete setkat.
Neohlášené návštěvy nebudou vpuštěny do budovy.
Děkujeme za pochopení.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Vážení rodiče, nabízíme Vám manuál pro snadnou orientaci v novém prostředí elektronické žákovské knížky, kterou zavádíme od 4. do 9. tříd.

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy