logotyp

ZAHRADA - KROK DO PŘÍRODY

Zahrada ZŠ Petřiny

Naše škola má zcela výjimečnou zahradu, a to nejen díky své velké rozloze, ale také díky členitému profilu. Koncept zahrady však odpovídá době svého vzniku, takže není využitá tak, jak bychom si představovali.

Proto vznikla iniciativa rodičů a vedení školy Krok ze školy do přírody, která realizuje postupnou přeměnu školní zahrady v zelenou učebnu. Neznamená to, že se budou učit děti číst a psát na zahradě... znamená to, že se školní zahrada upraví tak, aby se dal život zahrady pozorovat. Bude tam připravené místo pro hmyz, budky pro ptáky, budou se tam pěstovat rostliny. Jednotlivé úpravy jsou konzultovány nebo projektovány s odborníky (např. typ a množství ptačích budek je naplánován ornitologem atd.).

Součástí zahrady také bude volnočasové hřiště pro družinové děti - to je první realizace, která je již ve stádiu projektu. Vznikne zde také amfiteátr pro zahradní slavnost, kterou škola tradičně pořádá na konci školního roku.

Unikátní je způsob projektování, kdy celý projekt vzniká procesem veřejného plánování. K nápadům tak přispívají nejen rodiče a vedení školy, ale také děti v rámci různých aktivit.

Přeměna zahrady je financována společně ze zdrojů SRPŠ, školního rozpočtu, grantů a soukromých donátorů. Máte nápad, jak zajistit další finance? Kontaktujte nás!

Máte zájem o přeměnu školní zahrady? Podívejte se na stránky Krok ze školy do přírody. Chcete-li se podílet aktivně zapojit do příprav projektu, kontaktujte realizační tým, budete vítáni.

NÁSTĚNKA

KOMU ŘÍCT O ŠIKANĚ, ABYCH NEŽALOVAL?

Internetová schránka důvěry.

GDPR - INF. MEMORANDUM

Zásady zpracování osobních údajů, kterými se škola řídí.

HLEDÁME NOVÉ ZAMĚSTNANCE NA VOLNÉ PRACOVNÍ POZICE

škola nabízí pracovní příležitosti pro pedagogy, asistenty a volnou pozici správce hřiště

YOUTUBE KANÁL

Videa ze školních akcí a krátké filmy vytvořené v rámci výuky  i zájmových kroužků můžete nově sledovat na školním kanálů na Youtube.

MÁME FACEBOOK

Dění ve škole sledujte i na Facebooku.

UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVY

V zájmu zvýšení bezpečnosti žáků ve školní budově je nutno návštěvu předem ohlásit (mailem, telefonicky).
Návštěvy, prosím, hlaste tomu, s kým se potřebujete setkat.
Neohlášené návštěvy nebudou vpuštěny do budovy.
Děkujeme za pochopení.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Vážení rodiče, nabízíme Vám manuál pro snadnou orientaci v novém prostředí elektronické žákovské knížky, kterou zavádíme od 4. do 9. tříd.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy